niedziela, 31 lipca 2016

[Inne] - Fairy Tail teorie: Fairy Heart

Czym jest Fairy Heart? Jaką ma moc? Co właściwie może zrobić? Czy Fairy Heart jest mrokiem czy światłem najsilniejszej gildii w Fiore?
Te pytania zadaję sobie już od dłuższego czasu i jadąc samochodem osiem godzin zaczęłam się nad tym głowić jeszcze bardziej pod wpływem 494 rozdziału. W związku z tym zapraszam was do lektury mojej teorii czym jest Fairy Heart.

Zacznijmy od tego, co wiemy na temat tego zaklęcia. Jest to jedno z trzech głównych zaklęć wróżek, czyli stoi tuż obok Fairy Law oraz Fairy Glitter. Fairy Law jak wiemy jest zaklęciem, które w swoisty sposób osądza wrogów osoby, która posiada tę magię. Przykład jego użycia możemy spotkać w przypadku walki z Phantom Lord. Fairy Glitter jest potężnym (no, na rzecz postu świetlistym, pylistym atakiem) wyzwalającą dużą moc. Zostało ono kilkakrotnie użyte przez Canę (wyspa Tenrou, Wielkie Igrzyska Magiczne, w trakcie wojny z Zerefem).
Fairy Heart to inaczej Lumen Histoire, które znajduje się w podziemiach Fairy Tail. Wiedza o tym jest przekazywana każdemu kolejnemu mistrzowi gildii. Okazuje się, że jest to ciało Mavis zamknięte w Lacrimie. A dokładnie rzecz ujmując jest to moc pozostała po klątwie Ankhseram z nutką eksperymentów Prechta (Hadesa), który próbował przywrócić Mavis do życia.
Na temat Fairy Heart są podzielne zdania. Ivan uważa je za mrok Fairy Tail, za to Mavis za jego światło. W związku z tym jak jedno zaklęcie może być postrzegane na tak różne sposoby?


Moja teoria jest taka, że jest to zaklęcie, które wykorzystuje magię członków Fairy Tail. Jak wiemy klątwa Ankhseram czyni nieśmiertelnym przez pobieranie energii życiowej z zewnątrz (przykładem jest Zeref). Dlatego sądzę, że Fairy Heart to zaklęcie, które pozwala na wyzwolenie ogromnej mocy przez pobranie energii od członków Fairy Tail z, tak jakby, "ich serc". 
Powiedzmy, że Fairy Heart to akumulator wewnątrz Mavis do stworzenia jednego, wielkiego Unision Raid wszystkich członków gildii. Jednak! Jest ona ryzykowna, ponieważ może pobrać tejże energii za dużo doprowadzając w ten sposób do śmierci członków gildii. Nie zdziwiłabym się jakby zaklęcie to działo również w drugą stronę tzn. Mavis byłaby w stanie poświęcić swoją energię w celu ocalenia członków gildii. Przypominam, że przy arcu na wyspie Tenrou podobna sytuacja miała miejsce - Tenrou wspierała wszystkich, którzy posiadali znak gildii.
Powiedziano również, że Mavis nie jest pewna, czy mogłaby kontrolować tę magię. W związku z tym stanowiłoby to tym bardziej zagrożenie dla członków Fairy Tail.

Wróćmy teraz do stwierdzenia Ivana o mroku gildii. Jak dla mnie jest to logiczne, że zaklęcie, które pozwala na odebranie magii (w tym energii życiowej) członkom Fairy Tail w celu stworzenia potężnego ataku uważa za mrok. Tym bardziej, że zakładam, iż jest to naprawdę potężny atak, który może zniszczyć wszystko dookoła (no i jeszcze walka o to sprowadziła wojnę na Fiore).
To, że Mavis uznaje Fairy Heart za światło również nie jest niczym dziwnym. Po pierwsze łączy wszystkich członków (a jak wiemy - Nakama power rulez), a poza tym mogłaby też uleczyć rannych kamratów w przypadku zagrożenia. (O, patrzcie, siły Zerefa są odbudowane, wszystkie gildie rozbite po kraju, a magowie ranni.)


Czy inna nazwa mianowicie Lumen Histoire ma jakieś znaczenie? Lumen to jednostka w układzie SI mierząca strumień świetlny (wielkość fizyczna, która określa moc emitowanego światła). Czy ma to jakieś większe znaczenie oprócz tego, że zapewne przy tym zaklęciu jest równie dużo światła jakby Fairy Law czy Fairy Glitter? Nie mam pojęcia. Ale może wy macie jakieś pomysły.

Ale to tylko moja teoria. Równie dobrze mogę się mylić (i zapewne tak jest), a Hiro Mashima podszedł do tematu od zupełnie innej strony. A wy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tej zagadki?

4 komentarze:

 1. Myślę, że to faktycznie będzie coś opartego na Nakama Power, tam wszystko jest oparte o Nakama Power. Nie umiem brać tej mangi na serio... Mam nadzieję, że chociaż Mavis w tym ostatecznym konflikcie odejdzie z tego świata, bo za dużo radości by było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No prawda, Nakama Power tam jest na pierwszym miejscu, niemniej dalej jest ogromną fanką tej mangi. Jeżeli chodzi o osoby, które zginą, to również mam nadzieję, że jednak ktoś z Fairy Tail umrze, mimo wszystko nadałoby to realizmu tej mandze.

   Usuń
  2. Czy Jellial w końcu umarł? jestem w tyle z ostatnimi 10 rozdziałami.

   Usuń
  3. Jellal żyje :P Ale należy do grona "prawdopodobnych" jeżeli chodzi o śmierć. Wśród nich znajdują się także Natsu, Zeref, Gajeel (ale tego to już raczej w spokoju zostawią), Makarov.

   Usuń

Szablon wykonała prudence. Credits: x | x | x