piątek, 12 lutego 2016

[Inne] Kanały na YT - życie i jedzenie

Oglądanie filmików na YouTubie zajmuje mi naprawdę dużo czasu. Uwielbiam siedzieć, wyszukiwać ciekawych kanałów, których losy będę śledzić. Dlatego też w subskrypcjach mam jakieś 160 kanałów. Niektóre z nich dotyczą w mniejszym lub większym stopniu Azji, a dokładniej Japonii. Dzisiaj postanowiłam przedstawić wam te, które związane są z mieszkaniem w krajach azjatyckich oraz gotowaniu charakterystycznych dla tego regionu potraw. 

TheUwagaPies - Krzysztof Gonciarz

Krzysztof Gonciarz jest znanym polskim youtuberem, który od jakiegoś czasu mieszka w Japonii. Tam też nagrywa filmiki dotyczące jego życia w tym kraju. Co prawda na tym kanale nagrywa swoje filmiki, mówiąc po angielsku - w przeciwieństwie do "Zapytaj beczkę". W każdym razie można zobaczyć Japonię, oraz czasami inne państwa, oczami naszego rodaka. 

onet.pl

OkanoTV

Kolejny kanał z serii ludzi, którzy opowiadają o życiu w Japonii. Opowiada nie tylko o swoim pobycie tam, ale również o rzeczach, które są dla prowadzącego dziwne, co go zaskakuje, o szokach kulturalnych oraz prowadzi różne wyzwania. 


Orangetummy

Dziewczyna przedstawia Japonię swoimi oczami, którą odwiedziła po raz pierwszy w trakcie wymiany szkolnej (notabene to bardzo fajna możliwość poznania odległych państw). Od tej pory prezentuje to państwo tak, jak je widzi, a czasami wrzuca filmiki ze śpiewanymi przez siebie piosenkami. 


StrawberryMochi

Prowadzi go nauczycielka mieszkająca w Japonii, choć pochodzi z Anglii. Na swoim vlogu opowiada o życiu w tym kraju, jak sobie radzi, o tym jak uczy, oraz o podróżach. KoreaJunkies

Przyznaję, że bardziej interesuje mnie Japonia, ale w końcu to nie jedyny azjatycki kraj, który budzi powszechne zainteresowanie. Innym jest Korea, która dzięki k-popowi tworzy fandomy na całym świecie, przez co wiele osób chciałoby odwiedzić to państwo (a niektórzy nawet państwa). Dlatego jeżeli kogoś interesuje życie w Korei oraz śmieszne filmiki tworzone przez miłego pana, to kanał jest dla was. 


Cook Kafemaru 

Jest to kanał prowadzony przez Japonkę i może nie wszystkie przepisy są stricte związane z kuchnią azjatycką, ale zdecydowana część na pewno do niej należy. Zdecydowana większość to słodycze, ale zdarzają się też sposoby na zrobienia bento. Na pewno wiele z tych rzeczy jest urocza i oryginalna, a do tego na filmikach jest dokładnie pokazane, jak przygotować poszczególne potrawy. 


Cooking with Dog

Kolejny kanał o gotowaniu, tym bardziej nastawiony zdecydowanie na azjatyckie potrawy, które nie są tylko słodyczami. O ile w przypadku Cook Kafemaru można było spotkać się z przepisami na słodkości, tak tutaj przede wszystkim są potrawy "na słono". W każdym filmiku towarzyszy nam pudel, który jest lektorem, opowiadającym jak należy postępować, aby przygotować kolejne danie. 


Namiko Chen

Wychodzę teraz na osobę, która przede wszystkim interesuje się jedzeniem, ale to w sumie prawda... Uwielbiam przeglądać przepisy i potem wprowadzać je w życie u siebie. Dlatego też jest to już trzeci kanał w moich subskrypcjach, który dotyczy prostych, japońskich przepisów. Tutaj pojawiają się zarówno przepisy na słodkie, jak i obiadowe potrawy, które nie należą do najtrudniejszych w wykonaniu.To tyle jeżeli chodzi o kanały, które na razie znalazłam, a według mnie są warte uwagi. Jeżeli znacie jakieś inne, które uznajecie za fajne, oryginalne i są w dalszym ciągu prowadzone, to podeślijcie mi linki w komentarzach. 

2 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o gotowanie azjatyckie to ja lubię ochikeron, bo jej przepisy są z założenia nieskomplikowane i szybkie.

  Fine Brothers Entertainment i ich drugi kanał REACT są super. Uwielbiam zwłaszcza reakcje dzieciaków.

  Z muzycznych lubię ostatnio covery anime i zwykłe autorstwa pellekofficial.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym pierwszym nie słyszałam.
   React i Pelleka znam :D Covery tego drugiego są naprawdę świetne!

   Usuń

Szablon wykonała prudence. Credits: x | x | x